Impregnačný prostriedok ISOKOR Lotos standard - 250ml

- vynikajúci,účinný impregnačný a ochranný prostriedok  na rýchle ošetrenie takmer všetkých druhov neimpregnovaných textílií, pravej aj umelej nelakovanej a brúsenej kože, semišu a papiera,
- chráni pred prenikaním vlhkosti do štruktúry materiálu,
- minimalizuje kontakt vody s materiálom,

CHARAKTERISTIKA:
- neviditeľná vrstva, ktorá sa pri ošetrení vytvorí na povrchu vlákien, silne odpudzuje vodu a nečistoty,
- znečistený povrch väčšinou postačuje opláchnuť čistou vodou,
- v prípade povrchov, ktoré sú vystavené poveternostným podmienkam, sa prejavuje samočistiaci efekt. , to znamená, že s padajúcimi kvapkami dažďa sa z ošetreného povrchu odstránia nečistoty,
- ošetrený materiál získava vyššiu životnosť a znižujú sa intervaly čistenia a prania,
- ak praním ISOKOR LOTOS Standard odstránime, ošetrenie po vysušení odevu zopakujeme,

VLASTNOSTI OŠETRENÉHO POVRCHU:
- silný odpudivý efekt voči padajúcej a striekajúcej vode,
- podstatné obmedzenie priľnavosti nečistôt,
- nezmenená paropriepustnosť a priepustnosť pre plyny,
-  ľudským okom neviditeľná vrstva pokryje každé vlákno a chráni ho pred nepriaznivými vplyvmi prostredia ako je znečistenie, či zmáčanie
-  prípravok zachová odev priedušný,

APLIKÁCIA:
Pred ošetrením povrch dôkladne očistite. Prípravok pred aplikáciou dobre pretrepte po dobu cca 10 sekúnd. Ošetrovaný povrch musí byť čistý, suchý, odmastený (najvhodnejšie neškrobený, vypratý bez aviváže). Na ošetrovaný povrch naneste striekaním rovnomernú vrstvu prípravku tak, aby materiál zvlhol. Ošetrenie vykonávajte pri teplote 5 - 30ºC. Sušenie - cca 60 min. Po tomto čase je ošetrený povrch funkčný.  Ak pripravujete oblečenie alebo obuv do extrémneho počasia, je vhodnejšie aplikáciu urobiť už deň vopred.
Upozornenie: Ak si nie ste istý, či je materiál už impregnovaný, prípravok je nutné vyskúšať najskôr na malom kúsku povrchu z vnútornej strany odevu alebo obuvi. Ak by sa vytváral biely film, prípravok neaplikujte, pretože materiál je už impregnovaný.

SKLADOVANIE:
- 24 mesiacov od dátumu výroby v uzatvorených pôvodných obaloch  pri teplotách 5 - 35°C,
- nevystavovať priamemu slnečnému žiareniu a mrazu,
- po otvorení výrobok opäť skladujte len v dobre uzatvorených nádobách najviac 6 mesiacov,
 
SPOTREBA:
- cca 100 ml/ 1 - 2 m² podľa nasiakavosti ošetrovaného povrchu,

POUŽITIE:
- usňová, kožená, syntetická a textilná obuv, textilné oblečenie, vysokohorské vybavenie, stany, dáždniky a pod.,
 
Pri aplikácii IsoKor Lotos® sa nanočastice nanesú na povrch textilu, alebo kože - najlepšie ručným rozprašovačom. Pomocou nosiča nanočastíc vyplnia priestor medzi molekulami. Približne po 24 hodinách sa vytvoria pevné väzby s materiálom - až na atomárnej úrovni. Po tomto čase je už IsoKor® chemicky neutrálny a absolútne zdraviu neškodný.

Výsledkom je dokonalá neviditeľná impregnácia, ktorá znemožňuje prienik vody, uchytenie nečistôt a ich usadenie v štruktúre materiálu. Tento ostáva aj naďalej paropriepustný. Preto odev a obuv spoľahlivo odvádza pot z tela (paru), ale neprepustí vodu (kvapalinu). Dlhodobá trvácnosť impregnácie textilu je závislá hlavne od následného použitého čistiaceho (pracieho) prostriedku.

Použitím IsoKor Lotos® sa vzhľad a ostatné užitočné vlastnosti materiálu nemenia. Získava však ďalšie neobyčajné vlastnosti, ktoré sa u neho bežne nepredpokladajú. Napríklad bežný textil sa stáva vode odolný, priedušný a nedrží na ňom nečistota - prach, blato, oleje. Brúsená koža v prírodnom prevedení si zachováva pôvodný, prirodzený odtieň.

Okrem zdravého štýlu prináša IsoKor Lotos® významné ekonomické výsledky - zásadne predlžuje životnosť a kvalitu štandardných materiálov.


ZBRANE, STRELIVO, OPTIKA

Pri nákupe nad 100€ získavate dopravu ZDARMA

CAMPING A SURVIVAL

Pri nákupe nad 100€ získavate dopravu ZDARMA

POĽOVNÍCTVO

Pri nákupe nad 100€ získavate dopravu ZDARMA

OBLEČENIE

Pri nákupe nad 100€ získavate dopravu ZDARMA
Obchod